System BOA coraz cześciej spotykany jest m.in. w butach snowboardowych, narciarskich, oraz skitourowych (i nie tylko). Z roku na rok na sklepowych półkach widocznych jest coraz wiecej produktów wyposażone w owy system.

Boa® Fit to system, w którym klasyczne sznurówka zostaje zastąpiona linką ze stali nierdzewnej lub tkanym włóknem o wysokiej wytrzymałości oraz pokrętłem/pokrętłami. Krótko mówiąc zakładanie buta wyposażonego w BOA System staje się szybsze i sporo wygodniejsze, jednocześnie obuwie można łatwo i szybko zdjąć i założyć. 

Firma wszystkie orginalne systemy BOA posiadają dożywotnią gwarancję.

H3

SERIA H

Wysoka moc i duża pojemność, seria H została stworzona z myślą o grubszych, sztywniejszych zastosowaniach do obsługi warstw, wkładek i izolacji w butach snowboardowych i innym dużym, trudnym do zamknięcia sprzęcie.

M4

SERIA M

Wielofunkcyjna seria, która łączy w sobie trwałość, siłę zamknięcia i łatwą regulację z odpornością na siłę i uderzenia nawet w najtrudniejszych warunkach. Seria M została zaprojektowana z myślą o butach o średnim kroju do wspinaczki górskiej, turystyki pieszej, łowiectwa/wędkarstwa i odzieży roboczej.

L6

SERIA L

Lekka, precyzyjna i niskoprofilowa SERIA L zapewnia doskonałe możliwości adaptacji i ogólną wydajność dla biegaczy, golfistów i rowerzystów.

FS1

SERIA S

Niskoprofilowa i lekka seria S jest stosowana w kaskach, zastosowaniach medycznych i rowerowych, aby zapewnić precyzyjną regulację w połączeniu ze strefowym dopasowaniem.